Debakel, alebo Berieme si späť svoju krajinu...

Autor: Róbert Lemény | 17.11.2012 o 22:00 | (upravené 17.11.2012 o 22:26) Karma článku: 12,02 | Prečítané:  2343x

Dnes pri príležitosti 23. výročia Nežnej revolúcie sa v Nových Zámkoch ako i ďaľších mestách konal protest 17. November - Berieme si späť svoju krajinu. Mal začať o 15.00 hod. Neodolal som a zašiel som sa pozrieť na Hlavné námestie. Mohlo byť okolo trištvrte na tri a okrem všetkých možných zložiek policajné zboru sa tu nachádzalo možno 15 ľudí. Hlavne, že na FB stránke protestu prislúbilo v našom meste účasť 819 z nás. Nakoniec nás tam bolo cca 200.

Čo sa stalo z ostatnými? Mnoho ľudí je tak znechutených že už kašle na všetko. Pred rokmi mi môj dedo povedal jednu strašne múdru vetu. Čo si myslíš, čo sa zmení? Prídu ďalší vydriduchovia a bude ešte horšie. A mal svätú pravdu. Tí čo vtedy robili revolúciu sú dávno odstavení . Boli to ľudia telom a dušou oddaní a verili, že sa niečo zmení. Lenže rýchlo ich odstránili a k moci sa dostali nenažraté svine čo poprevracali kabáty.

Pamätám si že o Mečiarovi v prvých dňoch revolúcie nebolo ani chýru ani slychu. Až potom vyliezli potkany tak isto aj v Nových Zámkoch. Nechcem menovať konkrétne kto to bol. Novozámčania si to pamätajú. Prvý VPN- kári typu pána Viczenu, Soboňu a spol. rozkradli čo mohli, nabalili sa a zmizli ako potkany z topiacej sa lode. Dalo by sa menovať ešte veľa prípadov. Áno, súhlasím! To čo sa tu udialo za posledných 23 rokov je príklad toho ako tu veľa vecí nefunguje. Či, už je to justícia, zdravotníctvo, školstvo.....

Na proteste chýbali reálne riešenia. Budovať našu krajinu s ľuďmi čo volili Mečiara, Slotu, Fica mi pripadá dosť nereálne. No ešte stále je tu nádej, že raz príde ten deň... Deň, kedy si zoberieme si späť svoju krajinu. Nezabúdajme, že v tejto krajine žijú aj Vaše deti, nenechajme im tu takúto krajinu. Demokracia funguje len v hodnotovo vyspelej spoločnosti a tá začína od jednotlivca. Pred 23 rokmi boli obušky porazene kvetmi. Využime tie kvety a dajme našej krajine ešte šancu.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?