Komunálna politika, alebo len prázdne slová.

Autor: Róbert Lemény | 6.11.2012 o 12:30 | (upravené 7.11.2012 o 14:37) Karma článku: 10,69 | Prečítané:  597x

Ani sám poriadne neviem, či sa mám iba pousmiať, alebo skôr zaplakať v akom žalostnom stave je naša komunálna politika. Pre nás obyčajných ľudí je to len nejaká tá informácia na internetovej stránke mesta, kde sa z času na čas objaví nejaké to uznesenie s nič nehovoriacou informáciou. s výkalmi, Navyše je to len neustále bratríčkovanie sa, krytie si chrbta, hranie sa na spoluprácu.

Väčšina ľudí nadáva počas televíznych novín na politikov v hlavnom meste, keďže sú to takmer jediní politici, o ktorých im redaktori povedia nejaké tie pikošky. Preto sa z nich stali najväčší sviniari v SR, čo sa ani nehádam. Hazardujú nie len s povesťou Slovenskej republiky ale aj  s obrovskými balíkmi peňazí, ktoré im nepatria. No oveľa horšie však na občana dopadá "mafiánsky" riadená komunálna politika.

Pýtate sa, prečo? Pretože každý je v prvom rade obyvateľom svojho mesta a obce a teda sa ho to dotýka najviac. Myslíme si, že o všetkom rozhodujú v Národnej rade, ale nie je to tak, mesto aleo obec rozhoduje o výške poplatkov napr. za psa, za odvoz smetí atď.

Naši komunálni politici sa vedia veľmi šikovne skryť za hmlu nezáujmu zo strany verejnosti. Nečudo, stačí sa pozrieť na účasť v komunálnych voľbách v hocijakom meste na Slovensku. A tak si títo mocipáni odsúhlasia vo svojich “obvodoch” takmer čokoľvek a občana to netrápi. Netrápi to ani médiá (aj v tých majú dosadených svojich verných) , keďže tam nejde o také vysoké sumy ako išlo v prípade štátnych zákaziek (platinové sitká, nástenkový tender a pod.).

Keby niektorí poslanci nesedeli na 4-5 stoličkách naraz a popri tom ešte ordinovali či sedeli v národnej rade, možno by mali aj čas na zamyslenie sa čo by sa dalo pre naše mesto urobiť. Nielen pritakávať každej blbosti, lebo sa tak niekto rozhodol. A toto je problém celej komunálnej politiky na Slovensku. Nezáujem voličov a prešpekulovaní politici v mestských zastupiteľstvách.

Prečo to ľudí nezaujíma? Pretože ich zaujíma ako dopadne Farma na Markíze, čo sa stane nové v Paneláku na Jojke a podobne. Ale to im nijak neovplyvní život. Starostovia (primátori) a ich posluhovači potichúčky s pomocou firiem a miestnych podnikateľov rozkrádajú rodné mestá a obce takmer každého jedného Slováka. Nikto sa však nepostaví a nič nepovie. Stačí, že bude jarmok, nejaký ten festival, zahrá nejaká kapela.

Keby sme sa viac zamýšlali nad rozvojom našich miest a obcí, všimli by sme si, že väčšina starostov (primátorov) nerieši dlhodobé problémy svojho mesta, berie vysoký plat plus ešte vyššie odmeny za hranie sa na mŕtvého chrobáka. A aj preto si myslím, že komunálna politika je obrovské svinstvo páchané na občanoch, ktoré je prehliadané voličmi, lebo ich to nezaujíma.

A preto nastal čas na zamyslenie sa nad stavom obce či mesta v ktorom žijeme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?