Komunálna politika, alebo len prázdne slová.

Autor: Róbert Lemény | 6.11.2012 o 12:30 | (upravené 7.11.2012 o 14:37) Karma článku: 10,69 | Prečítané:  586x

Ani sám poriadne neviem, či sa mám iba pousmiať, alebo skôr zaplakať v akom žalostnom stave je naša komunálna politika. Pre nás obyčajných ľudí je to len nejaká tá informácia na internetovej stránke mesta, kde sa z času na čas objaví nejaké to uznesenie s nič nehovoriacou informáciou. s výkalmi, Navyše je to len neustále bratríčkovanie sa, krytie si chrbta, hranie sa na spoluprácu.

Väčšina ľudí nadáva počas televíznych novín na politikov v hlavnom meste, keďže sú to takmer jediní politici, o ktorých im redaktori povedia nejaké tie pikošky. Preto sa z nich stali najväčší sviniari v SR, čo sa ani nehádam. Hazardujú nie len s povesťou Slovenskej republiky ale aj  s obrovskými balíkmi peňazí, ktoré im nepatria. No oveľa horšie však na občana dopadá "mafiánsky" riadená komunálna politika.

Pýtate sa, prečo? Pretože každý je v prvom rade obyvateľom svojho mesta a obce a teda sa ho to dotýka najviac. Myslíme si, že o všetkom rozhodujú v Národnej rade, ale nie je to tak, mesto aleo obec rozhoduje o výške poplatkov napr. za psa, za odvoz smetí atď.

Naši komunálni politici sa vedia veľmi šikovne skryť za hmlu nezáujmu zo strany verejnosti. Nečudo, stačí sa pozrieť na účasť v komunálnych voľbách v hocijakom meste na Slovensku. A tak si títo mocipáni odsúhlasia vo svojich “obvodoch” takmer čokoľvek a občana to netrápi. Netrápi to ani médiá (aj v tých majú dosadených svojich verných) , keďže tam nejde o také vysoké sumy ako išlo v prípade štátnych zákaziek (platinové sitká, nástenkový tender a pod.).

Keby niektorí poslanci nesedeli na 4-5 stoličkách naraz a popri tom ešte ordinovali či sedeli v národnej rade, možno by mali aj čas na zamyslenie sa čo by sa dalo pre naše mesto urobiť. Nielen pritakávať každej blbosti, lebo sa tak niekto rozhodol. A toto je problém celej komunálnej politiky na Slovensku. Nezáujem voličov a prešpekulovaní politici v mestských zastupiteľstvách.

Prečo to ľudí nezaujíma? Pretože ich zaujíma ako dopadne Farma na Markíze, čo sa stane nové v Paneláku na Jojke a podobne. Ale to im nijak neovplyvní život. Starostovia (primátori) a ich posluhovači potichúčky s pomocou firiem a miestnych podnikateľov rozkrádajú rodné mestá a obce takmer každého jedného Slováka. Nikto sa však nepostaví a nič nepovie. Stačí, že bude jarmok, nejaký ten festival, zahrá nejaká kapela.

Keby sme sa viac zamýšlali nad rozvojom našich miest a obcí, všimli by sme si, že väčšina starostov (primátorov) nerieši dlhodobé problémy svojho mesta, berie vysoký plat plus ešte vyššie odmeny za hranie sa na mŕtvého chrobáka. A aj preto si myslím, že komunálna politika je obrovské svinstvo páchané na občanoch, ktoré je prehliadané voličmi, lebo ich to nezaujíma.

A preto nastal čas na zamyslenie sa nad stavom obce či mesta v ktorom žijeme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?